Myco Defence מיקו דיפנס

זמינות:
במלאי
יצרן:
Droreth

תיאור

סידרה: פטריות מרפא
איברים: ריאות ומעי גס, קיבה, כליות, כבד, לב
אלמנטים: מתכת, אדמה, מים, עץ, אש
 
מצב אנרגטי ומצב איברים: חולשת Wei Qi, חולשת אברי ה- Zang, חולשת דם הלב והכבד עם סטאזיס דם, חולשת יין הכבד והכליות.
פעולה על פי הרפואה הסינית: חיזוק Wei Qi, חיזוק דם הלב, הרגעת נפש, הנעת דם ותמיכה ביין.

מיקו דיפנס היא פורמולה סינרגטית המורכבת מחמש פטריות מרפא עוצמתיות שהוכחו מחקרית כתומכות בתפקוד מערכת החיסון ומסייעות בטיפול בגידולים סרטניים, מניעת התפתחותם ותמיכה בזמן הטיפולים הקונבנציונליים.
פטריית השיטאקי נמצאת מזה שנים תחת אור הזרקורים של המחקר המתקדם בתחום הסרטן, בעיקר בזכות זיהוי פוליסכריד ייחודי לה הנקרא Lentinan. ביכולתו של רכיב זה להשרות ולשפעל תאי מערכת החיסון כמו אינטרפרון, מאקרופאגים ולימפוציטים מסוג T, מה שעשוי להסביר את יכולתה של השיטאקי לסייע בעצירת שגשוג גידולים ושכפול וירוסים. ביפן Lentinan הוא תרופה מאושרת לשימוש המהווה חלק מהטיפול התומך לחולים המקבלים טיפול קונבנציונלי, על מנת להאריך חייהם. בראייה הסינית, שיטאקי מחזקת את הצ'י והיאנג, את הכליות והעצמות, משפרת את זרימת הדם ומטהרת חום ורעילות.
פטריית ריישי נחשבת לאחד מהרכיבים העליונים והאצילים לשיפור איכות החיים ותוחלתם. היא מחזקת את מערכת החיסון ומשפרת את עמידות הגוף בפני מתח ורעלנים שונים, ומחזקת את הצ'י והדם של כל אברי ה- Zang, במיוחד של הלב והכבד. במקביל, ביכולתה לטפל בהצטברות ליחה תוך הרגעת נפש ושמירה על חיוניות ושקט מנטאלי.
פטריית המאיטקה בעלת תכונות אנטי-קרצינוגניות ואדפטוגניות, כלומר, ביכולתה לתמוך בגוף במלחמתו כנגד גידולים סרטניים ולטפל במצבי עקה ודחק (סטרס) לא ספציפיים. היא מכילה בטא-גלוקאנים המגבירים פעילות מאקרופאג'ים ובכך משפרים את יעילות התמודדות מערכת החיסון עם כל סוג של זיהום או רעלן.

קוריולוס מספקת לתאי הגוף הבריאים הגנה מכימותרפיה, מגבירה את רגישותה לתאים הסרטניים ואף מגינה מנזקי קרינה, ובזכות כך מפיקים ממנה תרופות ספציפיות לטיפול בסרטן. ביכולתה להגביר ייצור תאים דם לבנים ולמנוע את הישנות המחלה, ומשרד הבריאות ביפן ממליץ להשתמש בקוריולוס במקביל לטיפולי כימותרפיה או הקרנות. הפטרייה משפעלת את מערכת החיסונית באופן רחב, שאינו ספציפי, ולפיכך משמשת לטיפול במגוון סוגי סרטן הכוללים סרטן שד, ריאות, מעי-גס, ושט, קיבה וסרקומה.
אגאריקוס היא פטרייה בעלת תכונות אנטי סרטניות ומשפעלות מערכת חיסון חזקות במיוחד בהיותה עשירה בפוליסכרידים מסוג בטא-גלוקאן בעלי דחיסות מולקולארית נמוכה יחסית, המאפשרת ספיגה מוגברת ואפקטיבית ביותר. בנוסף, אגאריקוס מכילה אנזימים התומכים בתפקוד מערכת העיכול, חלבונים וטירוזינאז, האנזים המסתנז מלנין (המהווה מרכיב חיוני ליצירת שיער וזרע). בראייה הסינית, הפטרייה מחזקת את הצ'י המגן ומזינה יין, מווסתת את צ'י הכבד ומזינה את דם הלב.

אינדיקציות פיזיות:
סרטן, תמיכה בזמן טיפולי כימותרפיה או הקרנות, זיהומים (במערכת הנשימה, במערכת השתן, במערכת העיכול ובכבד) ונטייה לזיהומים חוזרים, תמיכה במערכת החיסון בתהליך ההחלמה מניתוח או במהלך טיפול מדכא מערכת החיסון, תסמונות כשל חיסוני (כמו HIV/AIDS), הפטיטיס, חולשה, עייפות ולאות כללית.
לשון: חיוורת כאשר החוסר דומיננטי ואו מעט סגלגלה, חיפוי מועט או מקולף.    
                            
מקבילה בנקודות דיקור: St36, Kid3, Liv3, SP6, Ht7, UB13.
 
מינון: 1-2 קפסולות, פעמיים עד שלוש ביום.
 
כללי זהירות והתוויות נגד: לטיפול בסרטן ובמקביל לטיפולי כימותרפיה או הקרנות יש להיוועץ ברופא המטפל.
                                                     
רכיבים:

מאיטקה (Maitake)- במאיטקה התגלו תכונות אנטי סרטניות, נוגדות חימצוןוהיפוגליקמיות היעילות לחולי סוכרת. פרקציה D של מיצוי הפטריה מראה תכונות אנטי סרטניות באמצעות הגברת הביטוי של גן פרו-אפופטוטי הגורם להתאבדות תאי סרטן.  ניסויים אשר נעשו בפטריה לטיפול בסרטן השד הראו שיפור משמעותי במערכת החיסון אשר נפגעת על ידי הטיפולים הכימותרפיים. מאיטקה היא פטרייה שנעשה בה שימוש מסורתי ביפן ובסין כחלק מהתזונה ולטיפולים בסוכרת וביתר לחץ דם.

פטריית שיטאקי (Shiitake)- פטריית השיטאקה, היא בעלת יכולת נוגדת חמצון גבוהה ומכילה את הפוליסכריד הייחודי לנטינאן (LENTINEN) המשמש כתרופה  אנטי סרטנית, שאושרה לשימוש ביפן מאז 1985, בעל השפעה מיטיבה על מערכת החיסון בהיותו אנטי-מיקרוביאלי, אנטי-ויראלי ובעל השפעה על כמות הכולסטרול בדם.לנטינאן יעיל בהארכת הישרדות לחולי סרטן הקיבה,מעי הגס, לבלב וכבד. הלנטינאן אינו הורג תאי סרטן ישירות, אך מסייע בהאטת צמיחת הגידול, ע"י שיפור המע' החיסונית. בשילוב עם יתר רכיבי השיטאקה אובחנה תופעת התאבדות תאים (אפופטוזיס) של קרצינומת הכבד בתאים אנושיים.

ריישי (Reishi)- פטריית ריישי היא בעלת תכונות נוגדות חמצון, וכמוכן עשויה להגביר את תגובת מערכת החיסון. פטריית ריישי מכילה בטא גלוקנים, העשויים לעצור צמיחת תאי סרטן ולמנוע את התפשטותם. כאשר מאכילים בעלי חיים בבטא גלוקנים, חלק מתאי מערכת החיסון שלהם הופכים לפעילים יותר. פטריות ריישי מכילות סטרולים (sterols) אשר יכולים לפעול כחומרי מוצא להורמונים בגוף, לצד חומרים המכונים טריטרפנים (triterpenes), אשר מסייעים בהורדת לחץ דם ולהם השפעות אנטי-אלרגיות. נמצא כי פטריות ריישי מאטות את תהליך קרישת הדם. 

 אגריקוס -(Agaricus)- אגריקוס עשויה להועיל לחולים הסובלים מסוגי סרטן מסוימים, אגריקוס הצומחת בברזיל וביפן משמשת לטיפול בטרשת עורקים, בהפטיטיס, בהיפרליפידמיה, בסוכרת, בדרמטיטיס ובסרטן. פטריית אגריקוס יכולה לעורר את מערכת החיסון, ורכיביה מונעים היווצרות של כלי דם הדרושים להתפתחות הגידול. הן תמציות מימיות והן תמציות אורגניות של אגריקוס הוכיחו הגנה על תאים שנחשפו למתיל מתאן-סולפונאט – חומר מסרטן. לאגריקוס פעילות דמוית אסטרוגן העשויה לסייע במניעת טרשת עורקים. נמצא כי ארגוסטרול (ergosterol), מרכיב עיקרי באגריקוס, מעכב צמיחת גידולים בעכברים. מחקרים אחרים המחישו כי פוליסכרידים המצויים בתמצית אגריקוס גורמים לאפופטוזיס בתאים.

 קוריולוס- (Coriolus Versicolor)- Polysaccharide-K (Krestin, PSK)- פוליסכריד המצוי בפטריתקוריוס ומאושר במספר מדינות למניעה וטיפול בסרטן. נמצא כיPSK משרה אפופטוזיס (התאבדות תאים) בתאי לוקמיה בשילוב עם משטרי כימותרפיה מסוימים, PSK הועיל לחולים לאחר כריתה כירורגית של גידולים סרטניים מהקיבה ומהמעי הגס.PSK יכול למנוע דיכוי חיסוני המושרה על ידי כימותרפיה ולעורר את מערכת החיסון. מניעת יצירת גרורות -  בדיקה העידה על כך כי תמצית הפטרייה דיכאה את ההתנהגות הגרורתית באמצעות עיכוב הידבקות תאים, נדידת תאים ופלישת תאים, גם לפוליסכריד SPהשפעות דומות.שם בוטני

שם עממי

יתרונות בטיפול בסרטן

Agaricus blazei

Agaricus

מקור ל Ergosterol המעכב צמיחת גידולים

Trametes versicolor

Coriolus

מקור ל PSK המשמש להכנת תרופת קרסטין לטיפול בסרטן

Lentinus edodes

Shitake

משמש מקור לתרופת לנטינאן לטיפול בסרטן

Ganoderma lucidum

Reishi, Ling Zhi

מחקרים מראים פעילות ציטוטוקסית ישירה כנגד תאי הסרטן

Grifola frondosa

Maitake

 beta-D-glucans פוליסכרידים רבים בינהם ה

שהראו פעילות נוגדת גידולים בעכברי מעבדה.